notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Így főzz a „semmiből” tanyasi módra

hirdetes

Így főzz a „semmiből” pazarlás nélkül isteni ételeket!

W. King
Így főzz a „semmiből” tanyasi módra

3. Tervezd meg szüreteidet úgy, hogy passzoljanak a bevásárláskor vett mennyiségekhez

Ha termesztettél már valaha kertedben valamit sikeresen, akkor előfordulhat, hogy a kezdeti sikerélmény rövid időn belől kétségbeesett kapkodásba lépett át, amikor tudatosult benned, hogy sokkal több a termésed, mint amennyivel kezdeni tudnál valamit. Habár a barátok és családtagok első alkalommal biztosan örültek ezeknek az ajándékoknak, idővel ők is ráunnak majd, ha egy újabb kosár uborkával kopogtatsz be hozzájuk.

Ha szeretnéd elkerülni ezeket a kellemetlen és gyakran pazarlásba torkolló helyzeteket, akkor már az első pillanattól kezdve bolti bevásárlásaid alapján érdemes megtervezned szüreteidet. Lesznek olyan dolgok, amikből bizonyára többre lesz szükséged – paradicsom, burgonya, stb. Ezeket különféle módszerekkel tartósíthatod is, vagy megfelelő körülmények között magukban is elállnak egy jó ideig. A legtöbb konyhai hozzávalót azonban frissen érdemes felhasználni. Nézzünk meg néhány tippet ahhoz, hogy hogyan tervezheted meg okosan szüreteid mennyiségét.

hirdetes

1. Ne ültess mindent egyszerre

Ne ültess el egyszerre egy évre elegendő zöldséget, amint a kerti körülmények megengedik ezt. E helyett kezdj el két hetente két hétre elég adagot ültetni. Miután leszüretelted őket, ültess valami mást a helyükre, hogy mindig valami szezonális nőhessen a kertben.

hirdetes

2. Ültess törpe zöldségeket

A növénytartós és a négyzetlábas kertészkedés elterjedésével egyre több magforgalmazó kezdett el törpe zöldségeket is árulni, amelyeket kifejezetten növénytartókba szánnak. Még ha van is elég helyed a teljes méretű növények neveléséhez, a törpe zöldségek segíthetnek szándékosan korlátozni a termések mennyiségét, hogy minél kevesebb vesszen kárba belőlük.

3. Ültess hagyatékfajta zöldségeket

Számos növényből tenyésztettek már ki olyan hibridfajtákat, amelyek a szokottnál nagyobb mennyiségű termést hoznak. Ez sokak számára előnyös lehet, de ha nem szeretnéd, hogy egyszerre túl sok friss termés vesszen kárba, akkor ne ilyen fajtákat válassz. A magról nevelt hagyatékfajták növekedési ideje változó, ami azt jelenti, hogy a termések (és így a szüretek) természetesen késleltetve követik majd egymást. Így nem feltétlenül lesz szükséged arra, hogy te is szakaszosan, késleltetve ültesd el őket.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Ételmoly

Az ételmolyok talán még kellemetlenebb élőlények, mint a ruhamolyok. Ezek miatt akár a fél... Tovább

Télikabát

A télikabát egy általában csípőn alul érő, esetleg derékban szabott, hátul hasított vagy... Tovább

Tovább a lexikonra
Épületek