notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Nem mindig fogy el a festék, meg hát jobb is tárolni egy kicsit a későbbi javításokra. Hogyan csináljuk? Festéktárolási tippek kezdőknek és haladóknak egyaránt.

hirdetes

Festéktárolási tippek

GE.

Nem mindig fogy el a festék, meg hát jobb is tárolni egy kicsit a későbbi javításokra. Hogyan csináljuk?

Nem mindig fogy el a festék, meg hát jobb is tárolni egy kicsit a későbbi javításokra. Hogyan csináljuk?

 

Festéktárolás – doboz lezárása

 
Az első és talán legfontosabb lépés a festékes doboz helyes lezárása. Amikor a fémfedelet visszahelyezzük, gyakran marad festék a doboz szélén, ez pedig megakadályozza a légmentes záródást. Arról nem is beszélve, hogy lefolyik, lecsöpög a doboz szélén, és amikor a helyére tesszük, összekeni mellette a falat vagy a többi dobozt. Éppen ezért alaposan tisztítsuk le a peremet lezárás előtt. Ezután helyezzünk fóliát vagy műanyag zacskót (csakúgy, mint befőzéskor vagy lekvárkészítéskor) rá, és úgy ütögessük óvatosan a helyére a fedelet. 
 
 

Festéktárolás – eredeti dobozban?

 
Az eredeti dobozban való tárolásnak van kockázata, például, hogy rozsdadarabok vagy megszáradt festék kerül az anyagba. Érdemes tehát csavaros tetejű üvegbe vagy műanyag palackba áthelyezni. Ügyeljünk rá, hogy a menetbe ne jusson a festékből, különben a kupak odaragad, és sohasem tudjuk kinyitni. 
hirdetes
Kisebb mennyiségeknél megoldás lehet a zárható műanyag tasak, amelybe a festéket beleöntjük, lezárjuk, majd a kis zacskót visszarakjuk az eredeti dobozba.
 

Festéktárolás – lejárati dátum

 
A festékek is lejárnak és használhatatlanná válnak egy idő után, hiszen bomló anyagok vannak benne. A lejárati időt ráírják a festékdobozokra, de a rossz festéket egy pillanat alatt fel is fogjuk tudni ismerni, csak legyezzünk egy kis illatanyagot az orrunk felé.
Ha mégsem sikerült helyesen tárolnunk a festéket, kibontáskor bőrt vagy filmréteget találunk a tetején. Ezt semmiképpen se keverjük bele a festékbe, egy kanállal távolítsuk el a felhasználást megelőzően.
Fontos: a gyermekek elől a tárolt festékeket és minden kelléket jól zárjunk el!
hirdetes
 
 

Festéktárolás – hová dobjuk a lejárt festéket?

 
A megmaradt festékeket, ha nem szeretnénk tárolni, vigyük el egy közeli hulladékgyűjtő pontba, de semmi esetre se dobjuk a kukába, mert veszélyes hulladéknak számít. Ha túlkalkuláltuk magunkat és nagyobb mennyiség maradt, akkor ajánljuk fel rokonoknak, barátoknak vagy egy közeli óvodának, iskolának, biztosan hasznát veszik 1-2 doboz festéknek.
 
Podmaniczki Attila Podmaniczki Attila
 Szobafestő-mázoló
 
 Online Tanácsadó
 
 Ha kérdésed van, tedd fel itt: Álmaim Otthona  Online Tanácsadás
 

 Még több kreatív ötlet, hasznos tanács: Csináld magad közösség a Facebookon

 
hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Vízkereszt

A vízkereszt, más néven háromkirályok vagy epifánia egy keresztény ünnep, amelyet... Tovább

Parketta

Keményfa lapokból mintásan rakott időtálló padló. Tovább

Tovább a lexikonra
Festés