1. Hiba takarítás során – szőnyeg súrolása
Ha kiömlik egy pohár bor, vagy narancslé azonnal szaladunk a szivacsért vagy súrolókeféért és elkezdjük sikálni a szőnyeget, a legerősebb tisztítószerrel. Ezzel azonban csak azt érjük el, hogy a szőnyeg kibolyhosodik – így bár nem lesz rajta folt, de ugyanúgy látszódni fog a helye. Ezért nagyon fontos, hogy ne így kezdjük el a folt kiszedését. Az első és legfontosabb lépés ugyanis, hogy felitassuk a kiömlött italt. Csinálhatjuk ezt papír törlőkendővel, ronggyal vagy egy erre alkalmas törölközővel is – a lényeg, hogy az szinte az összes nedvességet felszívja. Nyomkodd meg jól a szőnyeget – ezáltal nem belenyomod a folyadékot, hanem felitatod. Ezután jöhet a tisztítószer – ezt se vidd túlzásba, ugyanis a színes szőnyeget könnyen tönkreteheti. Használd mértékkel és óvatosan! Takarítás
Lapozz a további gyakori takaríátsi hibákért!

2. Hiba takarítás során – ablakpucolás napsütéses időben
Mindig csíkos és foltos marad az ablakod tisztítás után? Lehet, hogy túl meleg időben csinálod! Kutatások kimutatták ugyanis, hogy túl meleg, napsütéses időben a tisztítószerek túl gyorsan száradnak – ezáltal csíkokat hagynak az üvegen. Akármennyire is csábító a napos idő, érdemes inkább 20 Celsius-fok körüli hőmérsékletben ablakot mosni!
3. Hiba takarítás során – ecet és citromlé használata
Ma már egyre többen pártolnak a bio tisztítószerekhez, mint például az ecet vagy citromlé mellé. Ezek a szerek bár nagyon hatásosak, nem minden felületnek tesznek jót. Hosszú távon például kifejezetten káros lehet a márvány, mészkő, travertin vagy ónix felületeken.
Az üvegszálas kádakban vagy egyéb kerámia felületeken azonban nagyon hatékony lehet az ecet és vízkő elegye – akár szappanfoltok, akár vízkő ellen. A természetes kövekhez azonban használj speciális tisztítószereket!
4. Hiba takarítás során – minden tisztítószer fertőtlenít
Sokan azt gondolják, hogy bármilyen tisztítószer megteszi: legyen szó a konyhai munkalapokról, fürdőkádról vagy kilincsekről. Valójában azonban a legtöbb tisztítószer nem tartalmaz olyan anyagokat, amelyek megölik a baktériumokat. Ezért nagyon fontos, hogy mindig elolvassuk a címkét! Ezen kívül, az alkalmazásról sem szabad megfeledkezni – vannak olyan fertőtlenítőszerek, amelyeket csak rá kell permetezni az adott felületre és nem kell letörölni (ha letöröljük, semmit sem ért az egész).

5. Hiba takarítás során – nem megfelelő eszköz használata
Az nyilván mindenki számára egyértelmű, hogy a bútorápolót puha ronggyal visszük fel a fa felületekre. Sokan azonban nincsenek tisztában, hogy milyen szivacsot vagy súrolót kell használni az edényeken, grill rácson, PVC-n vagy kerámia főzőlapokon. Ezért nagyon fontos, hogy egyrészt elolvassuk a tisztító eszköz címkéjén, mire ajánlják, és a palacsintasütő címkéjén is, hogy mivel lehet takarítani, ha kicsit odaégett a palacsinta.
6. Hiba takarítás során – bútorfényező használata
Tény, hogy a bútoroknak is szükségük van az ápolásra – de nem minden egyes alkalommal, amikor port törlünk. Arra is érdemes odafigyelni, hogy mindig egyféle márkájú bútorápolót használjunk, és ne cserélgessük – ugyanis a különböző szerek összetevői kölcsönhatásba léphetnek egymással és egy ragacsos réteget hozhatnak létre.
Használj mikroszálas törlőkendőt és néhány csepp vizet a portörléshez – a bútorápolót pedig csak 3-4 hetente használd!
7. Hiba takarítás során – a több jobb
Sokan azt gondolják, hogy ha több tisztítószert használnak egy adott felületen, akkor az sokkal hatékonyabb. Ez azonban helytelen, hiszen gondolj csak bele – akármennyi tisztítószert fújsz a ragacsos gáztűzhelyre, nem jön le könnyebben. Minden szernek idő kell, hogy kifejtse a hatását, nem pedig még több tisztítószer. Ez csak pazarlás, így inkább légy türelmes és gondolkodj előre – ahelyett, hogy tele permetezed a gáztűzhelyt, inkább vizes szivaccsal töröld át előtte – ami addig kicsit feloldja a szennyeződéseket.