notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Levágott fűnyesedék felhasználás

hirdetes

Erre használd fel a levágott fűnyesedéket!

Az levágott fűnyesedék hasznosabb, mint hinnénk. Egy gyorsan bomló, szerves bio hulladékról van szó, mely többféleképpen is hasznosítható. Számtalan dologra fel lehet használni!

Levágott fűnyesedék felhasználás

Tulajdonképpen, ha nem gyűjtjük össze a levágott fűnyesedéket, csak szétterítjük a kertben, már akkor is újra hasznosul, de komposztálhatjuk, vagy mulcsként is hasznosíthatjuk. 

Mindannyian tudjuk, hogy mi az avar, de kevesen tudják, hogy pontosan hogyan is képződik. Az avarszint a felszín és az éppen fejlődő növények szintje között helyezkedik. Akkor jön létre, ha gyorsabb a szerves anyag termelődés, mint a lebomlás. Ez jellemzően ősszel történik, hiszen ilyenkor nincs ideje a földre hullott leveleknek lebomlani, mert túl nagy mennyiségben pottyannak a talajra. 

A fűkaszálék viszont teljesen más, sokkal gyorsabb folyamat a lebomlása.

Tehát, amennyiben elég gyorsan nyírjuk a füvet, nem szükséges gereblyézni, a kaszálék szépen elkezdi majd kifejteni jótékony hatását. 

hirdetes

A tavaszi időszakban, mikor a fű növekedése elkezd felgyorsulni, akár 3-4 naponta is nyírhatjuk. Fontos azonban, hogy a kaszálékot egyenletesen terítsük szét a gyepen. Erre a legegyszerűbb módszer, hogyha száraz időjárásban, élezett pengével nyírjuk a füvet. Természetesen olyan fűnyíróra lesz szükség a feladathoz, mely nem gyűjtőkosaras, vagy könnyedén eltávolítható róla a „puttony”. 

hirdetes


Első hallásra talán kissé bonyolultnak tűnik a feladat a sok körülmény miatt, de még így is egyszerűbb, mint a teljesen elkanászodott gyep rendberakása.

Egy másik hatásos módszer, a mulcsozó fűnyíró használata, mivel ez a szerkezet az átlagosnál is kisebb darabokra szeli a füvet. A műszer úgy lett kialakítva, hogy a beépített vágóeszközökön többször is áthaladjanak a fűszálak, ezzel is támogatva, hogy minél apróbb darabokból álljon a végtermék. Mikor a nyesedék már olyan pici és olyan könnyű, hogy a kések nem tudják még kisebbre vágni, akkor könnyedén a földre hullik.

A földre hullott kaszálék, a talajban élő mikroorganizmusok tápláléka is, melyek feladata a szerves anyagok lebontása. A bomlás során a nyesedékből növények tápláléka lesz, ezzel gyakorlatilag a talajban lévő folyamatokat is újrahasznosítjuk. 
Amennyiben mellőzzük az összegyűjtést, energiát is spórolhatunk. 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában

Lakberendezési szakszótár

Raklap

Manapság a raklap az egyik legolcsóbb, legmodernebb "építkezési" eszköz, amiből nem... Tovább

Minikert

Egyre nagyobb teret hódítanak maguknak a minkertek, na és nem csak azok készítenek, akiknek... Tovább

Tovább a lexikonra
Kert Növények Természet