Újrahasznosított iskolakezdés – pénztárcabarát és menő!

SFV

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Az iskolakezdés bizony megterhelő a pénztárcánkra nézve – de egyébként a bolygónkra is. Lássuk, hogyan kímélhetjük mindkettőt!

Tartósabb lett? Maradhat!


Mielőtt megindulnánk nagybevásárlásra, nézzük meg, mi az, ami jó lehet még tavalyról! Ha tehát előző évben több tízezer forintot költöttünk iskolatáskára, tolltartóra, tornazsákra, nem biztos, hogy idén mindenképp újat kellene vennünk. Ez máris egy hatalmas segítség mind a pénztárcánknak, mind a környezetünknek.


Ha ezek az eszközök még jó állapotban vannak, de ragaszkodunk az új vásárlásához, a régit akkor se dobjuk ki és ne hagyjuk a sarokban porosodni! Sok család számára ugyanis csak nehézkesen, vagy egyáltalán nem megoldható anyagilag az iskolakezdés. Adjuk hát adományba a megunt, de még boldogan használható felszereléseket!


Kimaradt felszerelések tavalyról


Könnyen lehet, hogy a tavalyi évben, túl sok füzetet, vagy grafitceruzát vettünk, így érdemes a bevásárlás előtt csekkolni, hogy maradt-e még valami a fiók alján! 


Ha a gyerkőc technikadobozt tart az iskolában, nézzétek át annak is egy tartalmát! A legtöbb iskolában ugyanis az ebben rejlő eszközök bőven kitartanak az általános iskola teljes ideje alatt – na nem a stiftes ragasztó, de mondjuk a zsírkréta meg a korongos vízfesték.

hirdetes


Füzet- és tankönyvborítók


A mintás borítóval ellátott füzetek gyakran akár a tíz- hússzorosába is kerülnek az egyszerű füzeteknek. Bár ezeknek a papírminősége is sokkal jobb, azért ebben is megtalálhatjuk az arany középutat. Ha megfelelő belső lapokkal ellátott, de nem szép füzetet találunk, könnyen orvosolhatjuk a problémát némi csomagolópapírral. Ehhez azért hagyjuk, hogy a gyermekünk válasszon mintát!


A háztartási hulladék újrafelhasználása


Ha szeretnénk megújítani kicsit gyermekünk írószereit és szeretnénk ezt vele együtt csinálni úgy, hogy hangolódunk az iskolakezdésre, érdemes belevágnunk néhány újrahasznosítós projektbe.


Iratpapucsok müzlisdobozból


A hatalmas müzlisdobozokat ha nem dobjuk ki, hanem átlósan, mindkét oldalról (aljáról és tetejéről) kb. 10 centivel arrébb átlósan félbevágjuk, majd lefestjük vagy befedjük csomagolópapírral, kitűnő iratpapucsokat készíthetünk.

hirdetes


A csokispapírok újrahasznosítása


Már néhány éve terjed a trend, hogy csokispapírokból varrnak pénztárcát, ami így alkalmas az esetleges zsebtolvajok félrevezetésére. Ezek a pénztárcák azonban elég menőn is néznek, ki, így ugyanezzel a technikával készíthetünk akár tolltartót is. Gyermekünkkel azonban ezt mindenképp érdemes megbeszélni előtte, hogy nehogy élből nemet mondjon a dologra, míg mi hosszú időt bajlódtunk az elkészítésével.


A decoupage technika varázsa


Bármilyen megunt, szilárd falú iskolaszert felújíthatunk, ha lefestjük egy színűre és néhány gyönyörű mintás szalvétát hívunk segítségül. Kapjon új köntös a ceruzatartó (akár konzervdobozból), a füzetboxok, iratpapucsok, mappák, füzetek!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Gyerekszoba Háztartás Kiegészítők Színes ötletek Újrahasznosítás

Lakberendezési szakszótár

Papírfonás

A papírfonás egy olyan folyamat, mely alatt papírból készítünk csodálatosan szép és nagyon... Tovább

Bohém étterem Budapest

A Bohém Étterem különlegességét maga a helyszín is megadja, hiszen a Művészetek Palotáján... Tovább

Tovább a lexikonra