10 tipp, amikkel hatékonyabb feladatlistákat írhatsz, és könnyebé teheted a napod

VN, NA

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

A modern élet sűrű, és tele van napi feladatokkal és hosszútávú projektekkel is. Sokan feladatlistákkal igyekeznek nyomon követni, hogy épp hol tartanak teendőikkel, azonban már maga a feladatlista is sokban befolyásolhatja az ember hatékonyságát.

Szóval mennyire hatékonyak saját feladatlistáit? Segítenek jól megtervezni napjaidat? Segítenek előbbre hozni a fontosabb feladatokat? Vagy folyamatosan csak nőnek és nőnek nélkül, hogy előbbre haladnál velük?

 

Egy jó feladatlista téged szolgál, nem pedig neked diktál. Egy gyakorlatias feladatlista minden nap a megfelelő feladatok irányába tessékel, és segít azokra a dolgokra koncentrálni, amik a legfontosabbak számodra.

A következőkben néhány hasznos tippet olvashatsz arról, hogy hogyan készíts igazán jó feladatlistákat, amikkel sokkal átláthatóbbá teheted zsúfolt mindennapjaidat!

 

1. Válassz egy jó alkalmazást (vagy füzetet)

Az első dolog, amit el kell döntened feladatlistáddal kapcsolatban, az az, hogy hol fogod tárolni. Manapság sokan használnak valamilyen felhőalapú alkalmazást ehhez, azonban a klasszikus papír & ceruza kombináció a mai napig tökéletesen működik (és még külön eszközök sem kellenek hozzá).

 

Ha szívesebben írod le és tűzöd ki a hűtőre feladatlistáidat, akkor ez teljesen jó taktika, azonban a digitális feladatlistáknak (értsd: a különféle alkalmazásoknak) vannak bizonyos előnyeik, amiket érdemes figyelembe venni:
•    A feladatlista alkalmazások általában egy felhőre mentik listáidat, amit aztán bármilyen készülékedről elérhetsz, ha van internetkapcsolatod – tehát összes listádat magaddal viheted a telefonodon, és attól sem kell félned, hogy elkallódnak valahol

hirdetes
•    Az alkalmazások általában beépített emlékeztetőket is kínálnak
•    Egy digitális feladatlistát könnyű átszerkeszteni, vagy megváltoztatni a sorrendjét (akár saját kezűleg, akár automatikusan ABC sorrendben, vagy határidők szerint, stb.)
•    Egy digitális feladatlistát több felhasználó is elérhet, ha megosztod azt velük, is többen is láthatják és szerkeszthetik is azt – ez sokat segít az együttműködésben, ha erre van szükség egy nagyobb projekt során

 

Nehéz eldönteni, hogy melyik a legjobb feladatlista-alkalmazás, hiszen mindenkinek megvan a személyes preferenciája. Egyesek a Google Tasks alkalmazást kedvelik, ami közvetlenül az ember Google-fiókjába menti a listákat, de a Microsoft To Do, illetve a Trello is népszerű választások.

 

Érdemes többet is kipróbálni, hiszen általában ingyenesek (vagy ingyenes verziót is kínálnak), és eldönteni, hogy melyik a legjobb számodra.

hirdetes

 

2. Ne csak egy feladatlistát csinálj

Írj több feladatlistát is. Minden alkalmazás (és jegyzetfüzet) lehetővé teszi, hogy több feladatlistát is vezess egyszerre. Érdemes ezeket kategóriákra osztani, például: munka, személyes és háztartási.

 

Ha több listára osztod szét feladataidat, akkor sokkal könnyebb lesz koncentrálnod rájuk. Ha például dolgozol, akkor nincs értelme otthoni teendőidet nézegetni (és ez persze fordítva is igaz).

 

Készíts tehát több listát, és figyeld meg, hogy melyeket használod rendszeresen. Ha egy lista nem válik be, szimplán csak töröld, és csinálj egy újat.

 

Íme néhány további feladatlista-ötlet:
•    bevásárlólista
•    „majd egyszer” lista (ide kerülnek azok a nem fontos dolgok, amiket „majd egyszer” megcsinálsz)
•    hétvégi (feladatok, amiket hétvégén szeretnél majd csinálni, de nem szeretnéd, hogy elvonják a figyelmedet a hét során – például munka közben)
 

További tippekhez lapozz, jön még jó néhány hasznos tanács!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Dekoráció Egészséges életmód Feng Shui

Lakberendezési szakszótár

Lakóautó

Sokan választják otthonuknak a lakóautót, hiszen ezzel ott élsz, ahol éppen kedved tartja és... Tovább

Római roló

A római roló bármely szobában kiegészíti és feldíszíti az ablakot. Főleg a kompakt,... Tovább

Tovább a lexikonra