Mit kell tudni az antibiotikumról?

Bettina, GE.

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Az antibiotikumok leggyakoribb mellékhatásai a hányinger, hasmenés. De tudjuk, hogy ennél sokkal hosszabb a lista. Mi a helyzet a káros mellékhatásokkal amiket nem veszünk azonnal észre?  Hogyan védekezhetünk ellene? 

Manapság azt már mindenki tudja, hogy nem szedhetünk antibiotikumot akármikor kedvünk szerint. Sokszor pedig egyszerű és gyors megoldásnak gondoljuk, mikor szeretnénk mielőbb kilábalni egy betegségből. Viszont az antibiotikum szedésnek alapvető szabályai vannak. 

Az antibiotikum a baktériumokra hat, vírusokra egyáltalán nincsenek hatással. Ezért otthon tárolt antibiotikumot, NEM szabad beszedni egy vírusos torokfájásra. Ha hozzá szoktatjuk a szervezetünket akkor immuninsak leszünk rá, és amikor szükség lenne rá igazán nem fog hatni.

2 fontos szabály

  •  Antibiotikum szedésnek első és legfontosabb szabálya, hogy labor vizsgálattal bizonyított legyen az, hogy valóban bakteriális fertőzésünk van. 
  • Második fontos szabálya, hogy fix óránként kell bevenni, minden nap ugyan abban az órában és kötelező végig szedni! Ez általában minimum 5 nap, de lehet 7 – 10 nap is. Be kell tartani az előírást, étkezés előtt vagy után kell bevenni a gyógyszert. 
  • hirdetes

Antibiotikumok káros hatásai 


hirdetes
A leggyakoribb mellékhatások közé sorolják a fogak elszínetődését, gomás fertőzéseket, magas láz aminek számos oka lehet, de ha közvetlenül a gyógyszer bevételekor jelentkezik akkor az allergiás mellékhatás. 

Az antibiotikumok nem csak a káros baktériumokat pusztítják betegség során, de azokat a jótékony baktériumokat is, amik a szervezetünk megfelelő működéséért felelősek. Az antibiotikumok a leggyakrabban alkalmazott gyógyszerek közé vannak sorolva, de sajnos nem megfelelően használjuk ezeket. Az antibiotikum meggátolja a mikroorgazmusok nővekedését és és szaporodását. Az antibiotikumoat bakteriális fertőzések kezelésére használják. 

Tudtad, hogy antibiotikum szedése nélkül is juthat a szervezetünkbe antibiotikum? Mivel a nagyüzemű állattenyésztés során a fejlődés érdekében  antibiotikummal kezelik az állatoka. Ezek felhalmozódnak az állat szöveteiben. Az antibiotikumok nincsenek tekintettel arra, hogy a szervezetnek a hasznos vagy káros baktériumait pusztítják. Mivel a bélflórákat baktériumok alkotják, amikre káros hatással van az antibiotikum.

 

Olvasd el, hogy védheted meg bélflóráidat a következő oldalon. 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Egészséges életmód

Lakberendezési szakszótár

Húsvét

Húsvét előtt mindenki nagytakarítást tart, tojásokat fest, csokitojásokat és nyuszikat... Tovább

Tovább a lexikonra