Dekoratív képkompozíciók

CsN

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra! 

YouTube

Életünk állomásai, emlékek, pillanatok egy szép nyaralásról, családi fotók szinte bármelyikünk otthonában fellelhetőek, amelyeket nem csak időnként szeretnénk elővenni, de szeretnénk őket nap, mint nap magunk előtt látni. Mi sem egyszerűbb, mint feldíszíteni velük lakásunk csupasz falait, lépcsőfordulókat.

Általában nem okoz nagy gondot, amíg csak 1-2 darabbal van dolgunk, de amint tetemesebb mennyiséggel állunk szemben, esetleg ezek még méretükben is különbözőek, és ráadásul a keretek stílusukban sem egyeznek meg, az már komolyabb kihívást jelenthet, hisz esztétikailag jó elrendezést kell választanunk.

 

 

Azaz ne akarjuk az egész fotóalbumot a falra tenni, inkább szánjunk rá egy kis időt és válogassunk, szelektáljunk. A legjobb kép értéke is el tud veszni a rengetegben. Keressük meg a legjobban sikerült, a számunkra legkedvesebb, leglátványosabb képeket és tegyük azokat közszemlére.

Mellőzzük az összevisszaság, a zsibvásár hangulatot. Amennyiben különböző méretű képeket használunk, javasolt, hogy a keretek legyenek egy termékcsaládból valók, ezáltal kapcsolatot, egységet teremtünk köztük. Használhatunk különböző színű kereteket, de ezek is legyenek azonos formájúak, ezáltal egy kis játékosságot is csempészünk a kompozíciónkba.

Amennyiben különböző méretű képeket szeretnénk elhelyezni, úgy próbáljuk rendszerezni őket, válogassuk őket szét méret szerint, így egy kis logikai rendszert teremtünk az elrendezésükben. A fal közepén jól fognak mutatna a nagyobb méretű képek, majd körülöttük a kisebbek, továbbá lehet a kisebb, nagyobb képeket ritmikusan is váltogatni.

hirdetes

 

Legtöbbünknek a szimmetria jelenti a harmóniát, az egyensúlyt. A felülettől függően a bevállalósabbaknak jó megoldás lehet a direkt aszimmetria alkalmazása is. Kísérletezhetünk bátran az eredmény bizonyosan sajátos és páratlan lesz.

 

Mielőtt nekirugaszkodnánk a frissen festett falnak gondoljuk át fejben a konstrukciónkat, amennyiben ennek áltátása ilyen módon kissé nehézkes, ne essünk kétségbe, inkább vegyünk elő papírokat, (csomagolópapír, régi újságpapír teljesen megfelel a célnak) és csináljunk papírpróbát. Vágjuk ki méretarányosan a képeinket, ill. kereteinket, számozzuk be őket és a padlón, vagy a falon szabadon variáljuk őket. Amint megvan a nyerő variáció, már csak néhány kalapácskoppintás és gyönyörködhetünk a végeredményben.

Manapság nagyon elterjedtek a mottók, idézetek esetleg néhány számunkra fontos szó, kifejezés alkalmazása (nem csak noteszünkben). Már matricákban is számtalan ilyen megoldással találkozhatunk, de ha alkotó szellemünket szárnyalni hagyjuk, akár mi is felrajzolhatjuk, festhetjük kedvenc idézetünk a képek közé, fokozva az összhatást.

hirdetes

A képek és az általuk kiváltott hatás még szebb és eredetibb lesz, ha van felettük fényforrás, azaz képmegvilágítás.

 

+1 ötlet – ha mégsem tudunk választani a fotóink tömkelege közül, akkor sincs veszve semmi, elérhetőek már design falmatrica képkeretek, amelyek önmagukban is díszítenek, felöltöztetik falainkat. Tökéletes dekorációk lehetnek továbbá az üres képkeretek is, ahol a tartalom maga a keret, ezek a képtelenségek ellenére is díszítenek és szinte biztos, hogy megakad rajtuk a szemünk.

 

A variációk száma szinte végtelen. A képkompozíciók létrehozásához nem kell más a hozzávalókon kívül, mint egy kevés szépérzék, arányérzék, színérzék, és formaérzék. Legyünk bátrak, csempésszünk egy kis izgalmat a monotóm helyiségeinkbe, gondoljuk át a konstrukciót, alkalmazzuk a papírpróbát és máris készen van az egyedi és rendhagyó faldekorációnk! Falra fel!

 

 

Bodnár M. Rita

Lakberendező/Enteriőr tervező

majzer@alakasfelujitas.eu

 

 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
Dekoráció

Lakberendezési szakszótár

Hűtő

A hűtőgép olyan szerkezet, mellyel mesterségesen a környezetnél alacsonyabb hőmérsékletet... Tovább

Hajópadló

1. A hajó tetejének, vagy a fenekének deszkázata. 2. Lakásokban használt, ehhez hasonlóan... Tovább

Tovább a lexikonra