notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.További részletek itt!

Készíts gyógypárnát magadnak!

hirdetes

Készíts gyógypárnát magadnak!

VZS

A kispárna az egyik legkritikusabb pont,mert nem mindegy, hogy mekkora és, hogy miből van. Az egyik legjobb dolog lehet főleg, ha még gyógyhatása is van. Most megmutatjuk neked, hogyan készíts könnyen gyógypárnát magadnak.
 

Készíts gyógypárnát magadnak!

Ágy, paplan és párna, ezek a kellékek ilyenkor télen még vonzóbbak számunkra, mint máskor, gondoljunk csak bele, hogy mennyire kellemes lehet befeküdni, ha még tudjuk azt is, hogy gyógyító hatással van szervezetünkre a párnánk. Persze a legtöbb kispárna eleve varázserővel rendelkezik, de vannak duplán gyógyhatású darabok, mint például: sópárna, tönkölybúza, meggymagpárna és a többiek.

 

A tönkölybúza pelyvájával töltött gyógypárna magadnak



A néphiedelem szerint a tönkölypárna gyógyír sajgó izmokra, ízületekre, fejfájásra, görcsökre, gerinc- és nyakproblémákra, és szinte minden fájdalomra. Ezen kívül még stresszoldó hatást is tulajdonítanak neki. A számos hatása mellett az egyik legjobb tulajdonsága az, hogy teljesen természetes, ha pedig valaha sétáltál búzatáblák között, akkor az illata pont ugyanazt a megnyugtató érzést fogja előidézni számodra. Kellemes hozzábújni, megnyugtató, fájó gyomorra jó érzés tenni, vagy csak egyszerűen markolászni a legjobb.

hirdetes
Ráadásként nem telepszik meg benne semmilyen poratka, nem vált ki allergiát, ha pedig te készíted, akkor még olcsóbb is.

 

Gyógypárna elkészítéséhez lapozz a következő oldalra!

 

Készíts gyógypárnát magadnak!

Ha varrtál már több alkalommal, akkor számodra nem lesz túl nagy feladat a kispárna elkészítése, de ha nincs rutinod ebben, akkor el kell mondanom, hogy minimum 2 anyagtípusra lesz szükséged. A párnabelsőhöz (ami közvetlenül borítja a párnát megtöltő anyagot) a fehér pamut a legideálisabb.

A levehető párnahuzathoz pedig valamilyen könnyen mosható, kellemes tapintású, meleg színű anyagot válassz. A legjobb, ha mind a két anyag 100% pamuttartalmú. Ez azért is fontos, mert ezeket a párnákat melegíteni fogjuk több alkalommal, a műszálas anyagok pedig sokkal könnyebben lángra kapnak vagy olvadnak.
A cipzár azért megfelelő választás, mert így idővel mindig tudjuk cserélni a párna töltetét.
 

Gyógypárna elkészítéséhez lapozz a következő oldalra!

Készíts gyógypárnát magadnak!

Készítsd el magadnak a gyógypárnát

hirdetes



Tönkölybúza pelyváját a bioboltokban találhatod meg, ha esetleg szárított gyógynövényekkel szeretnéd megtölteni, akkor őket a legtöbb patikában és a nagyobb drogériákban is megtalálod.

A párnabelsőhöz egyszerű fehér pamutból kell 2 téglalap alakú darabot vágnunk. Ezeket 3 oldalon azonnal össze is varrhatjuk, majd kifordítjuk és már csak a maradék egy oldalt kell szintén varrnunk. Ha van varrógépünk, akkor érdemes cipzárt tenni ide, de ha nincs, akkor ne bajlódjunk vele, hiszen a  külső párnahuzat úgyis arra szolgál, hogy a párnabelső tisztításával ne kelljen foglalkoznunk. Ha ezzel megvagyunk, akkor már csak meg kell tölteni a választott gyógynövénnyel vagy töltettel, aztán elkészíteni a külső huzatot.

A külső huzat elkészítése a belsőhöz hasonlóan történik, de ennek az utolsó egy oldalára nyugodtan varrhatunk gombokat, hiszen ebből már nem fog kihullani a töltet.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában